Dünyanın Tercih Ettiği Araçlar, Nurol Makina’nın IDEF 2019 Standında

Nurol Makina, IDEF 2019’da, dünya üzerinde 10 ülke tarafından tercih edilen; birçok ülkede de yeni sözleşmeler için görüşmeleri devam eden araç ailesinin en güncel versiyonlarını sergiliyor. EJDER ailesinin üyeleri; YALÇIN, TOMA ve KUNTER’in yanı sıra YÖRÜK ve ILGAZ II’nin de aralarında yer aldığı bu araçlardan, kullanıcıya teslim edilenlerin sayısı 1000’in üzerinde. Yaklaşık 500 adet aracın daha teslimatı için ise çalışmalar sürüyor.

Nurol Makina’nın, her biri kendi sınıfının lideri olan araçları, dünya üzerinde, farklı coğrafyalarda yer alan ülkelerin tercih ettiği çözümler haline geldi. Bu araçlar, özellikle karar sürecinde ihaleye katılan araçların test edildiği ve nihai kararın da bu testlerin sonuçlarına göre verildiği ihalelerde, ön planda yer alıyor. Bu süreçte, dünyanın önde gelen firmalarının araçlarıyla rekabet eden Nurol Makina tasarımı ve üretimi araçlar, performansları ile onları geride bırakıyor.

Nurol Makina’nın başarısının bir diğer göstergesi de mevcut kullanıcılarından alınan yeni siparişler. Araçların performansından ve Nurol Makina’nın desteğinden memnun kalan kullanıcılar, bir önceki sözleşmenin opsiyonlarından bağımsız olarak, yeni siparişler vermeye de devam ediyor.

IDEF 2019’da, Nurol Makina ürün ailesinden:

  • EJDER YALÇIN, iki farklı konfigürasyonda; SARP uzaktan komutalı silah sistemini taşıyan zırhlı muharebe aracı ve zırhlı ambulans konfigürasyonları ile sergileniyor. IDEF 2019, zırhlı ambulans konfigürasyonunun ilk defa sergilendiği fuar olacak.
  • YÖRÜK, kalifikasyon aşamasının sonuna gelmiş ve bu yıl içerisinde, seri üretime geçecek bir araç olarak sergileniyor.
  • Yeni görev sistemlerinin entegrasyonu üzerinde çalışmalar devam eden ILGAZ II, manuel kule ile sergileniyor.
  • EJDER TOMA, sınıfında referans gösterilen standart donanımı ile ziyaretçilerini ağırlıyor. - EJDER KUNTER ise farklı kullanıcılardan gelen geri bildirimlerle revize edilen tasarımı ile fuara katılıyor.

Fuarda, Nurol Makina, biri kapalı alanda; diğeri ise açık alanda yer alan iki ayrı stant ile ziyaretçilerini karşılıyor. EJDER YALÇIN, YÖRÜK ve ILGAZ II, kapalı alandaki stantta yer alırken EJDER TOMA ve EJDER KUNTER, açık alandaki stantta sergileniyor.

Nurol Makina Genel Müdürü Engin Aykol, uluslararası pazarda başarıya şu sözlerle vurgu yapıyor: “IDEF 2017’den IDEF 2019’a geldiğimizde, Nurol Makina’nın, dünya markası olma özelliğini, önemli ölçüde pekiştirdiğini görüyoruz. Geride bıraktığımız 2 yıl içerisinde, uluslararası kullanıcılarımızın sayısında önemli bir artış oldu. Siparişlerdeki artış, seri üretim bandındaki araçlarımızın, sahada gösterdiği yüksek performansın yanı sıra kurumsal duruşumuz ve projeler kapsamında verdiğimiz hizmet gibi birçok etmenin toplamında, Nurol Makina’ya duyulan güvenden kaynaklanıyor. Bunların arasında, henüz seri üretime geçmemiş araçlarımız için imzaladığımız sözleşmeler olduğunu da belirtmeliyim. Dolayısıyla bugün geldiğimiz nokta itibarıyla uluslararası arenada, hem kurumsal olarak bir Nurol Makina algısı ve markası oluşturabildiğimizi hem de araçlarımızın kendi başlarına bir marka haline geldiğini rahatlıkla söyleyebilirim.”

Nurol Makina yetkilileri, dünyanın tercihi olan araçlarını görmek isteyen IDEF 2019 ziyaretçilerini, kapalı alandaki 711 / A108 numaralı standında ve açık alandaki standında bekliyor.

Loading