EJDER YALÇIN, Zırhlı Ambulans Versiyonu ile Dünyanın Tercihi Olmaya Devam Edecek

EJDER YALÇIN, gelişimini farklı görevlere yönelik konfigürasyonları ile sürdürüyor. Bugüne kadar, dünya genelindeki kullanıcılara 5 farklı konfigürasyonda EJDER YALÇIN teslim eden Nurol Makina, aracın ambulans sürümünü, ilk defa IDEF 2019’da sergiliyor. Tasarımında, günümüz muharebe sahasının ihtiyaçları göz önünde bulundurulan EJDER YALÇIN Zırhlı Ambulans Aracı’nın tüm işlevleri ve kabiliyetleri, askeri ambulans standartlarına uyumlu olacak şekilde geliştirildi.

Koruma seviyesi, mobilite ve faydalı yük taşıma kapasitesi ile sınıfının lideri konumunda bulunan EJDER YALÇIN’ın farklı konfigürasyonları arasında; Patlayıcı İmha Aracı, Hava Savunma Aracı, Komuta-Kontrol Aracı, Muharebe Aracı, KBRN Keşif Aracı, Personel Taşıyıcı, Mayın/EYP Tespit-İmha Aracı, Zırhlı Ambulans Aracı ve Sınır Gözetleme ve Güvenlik Aracı yer alıyor. Nurol Makina, uluslararası kullanıcıları ile imzaladığı sözleşmeler doğrultusunda, aracın farklı konfigürasyonları ile ilgili çalışmalarına yoğun olarak devam ediyor.

Nurol Makina Genel Müdürü Engin Aykol, farklı araç konfigürasyonlarının, kullanıcıya önemli bir katma değer sağladığına dikkat çekiyor: “Bu kadar farklı konfigürasyon üzerinde çalışmak, bizim organizasyonel yetkinliklerimizin olgunluğunun en somut göstergesi. Farklı konfigürasyonlar, bir araç ailesinin, farklı kullanıcı ihtiyaçlarının ortak bir platform ile karşılanabilmesi açısından değerini arttırıyor ve kullanıcılara büyük bir avantaj sağlıyor. Bu yaklaşımla ortaya koyduğumuz bazı konfigürasyonlar, dünya genelinde de çok ileri bir noktada yer alıyor. Önümüzdeki dönemde de farklı kullanıcılarımız için, görevini en iyi şekilde yerine getiren platformlar teslim etmeye devam edeceğiz.”

Loading