Kurumsal

Scroll Down
40 yılı aşkın mühendislik deneyimiyle...

Nurol Makina ve Sanayi A.Ş, Nurol Holding bünyesinde faaliyet gösteren bir şirket olarak anahtar teslimi endüstriyel tesisler kurmak, çelik konstrüksiyon ve makina imalatı konularında büyük ölçekli taahhüt işleri gerçekleştirmek üzere 1976 yılında kurulmuştur. Savunma Sanayii Müsteşarlığının kurulması ve ülkemizde savunma sanayi faaliyetlerinin başlamasından sonra savunma sanayi alanında da faaliyetlere başlamıştır.

Nurol Makina, 1992 yılında, Sincan Birinci Ankara Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan tesislerini faaliyete başlamıştır. Halen 65.000 m2’lik açık ve 25.000 m2’lik kapalı alana sahip olan Nurol Makina, bugüne kadar birçok önemli proje gerçekleştirmiş olup, tecrübeli kadrosu ile faaliyetlerine devam etmektedir. Teknolojik imkan ve kabiliyeti yüksek olan Nurol Makina yüksek tasarım tecrübesi ve gelişmiş tasarım altyapısı ile deneyimli mühendislik iş gücünün yanı sıra,
 • Gelişmiş test ve ölçüm ekipmanları,
 • Dört ve beş eksenli CNC tezgahlar,
 • Büyük boy lazerler ve plazma kesme tezgahları,
 • Yatay ve dikey torna tezgahları,
 • Biri 2000 tonluk olmak üzere çeşitli kapasitelerdeki hidrolik ve eksantrik presler,
 • 3D Koordinat ölçü tezgahı (CMM) ve çok çeşitli ölçüm aletleri,
 • Alüminyum ve çelik kaynak (TIG, MWIG/MWAG) hatları,
 • Çeşitli kaynak ekipmanları,
 • Kaynak Rotatörleri,
 • Boyahane,
 • Montaj hatları,
 • Tahribatsız muayene olanağı (X-ray, ultrasonik muayene, vb.),
 • Araç test parkuru ve havuzu

imkanları ile gelişmiş tasarım ve üretim kabiliyeti sahiptir.

Nurol Makina’da tasarım ve üretim, ileri düzey mühendislik yazılımları yardımı ile yapılmaktadır. Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD), Bilgisayar Destekli Üretim (CAM), İşletme Kaynak Planlaması (ERP) sistemleri ve ileri teknolojilere sahip makina ve test altyapısı ile sektöre yüksek kalitede ürünler sunmaktadır.

Günümüzde, savunma sanayindeki 25 yılı aşkın tecrübesi ve yüksek kabiliyetleri ile Nurol Makina; 4x4 segmentinde Zırhlı Muharebe Aracı, Zırhlı Personel Taşıyıcı ve Özel Amaçlı Platformların özgün sistem tasarımları yapmakta ve üretimini gerçekleştirmektedir.
Ayrıca zırhlı araçlar için silah kulesi, civatalanabilir ilave zırh çelikleri, komuta ve nişancı kupolaları, KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) sistem çözümleri de Nurol Makina faaliyetleri içinde yer almaktadır.
Nurol Makina, tasarım ve üretimini yaptığı ürünlerin uluslararası kalite ve askeri standartlara uygun olarak kalifikasyonuna da önem vermektedir. Yenilikçi ürünler geliştirilirken ürünlerde yerlilik oranının en üst düzeye çıkarılması amacıyla da çalışmalar yapılmaktadır. Ayrıca, ürünün tasarımı safhasında başlayan ve ömür devri boyunca devam eden lojistik destek konsepti de Nurol Makina tarafından önem verilen hususlardan birisidir. Kullanıcıdan gelen geri bildirimlere gösterilen hassas yaklaşım ve sistemlerin ömür devri boyunca sağlanan bakım & onarım hizmetleri, Nurol Makina ile kullanıcı arasındaki bağı sağlamlaştırarak kullanıcı memnuniyetini sağlanması konusunda önemli yer tutmaktadır.

Nurol Makina, mevcut ve yeni ürünleri ile savunma ve anayurt güvenliği alanlarında, başta Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü ihtiyaçlarının karşılanması olmak üzere yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerini arttırarak devam ettirmektedir.

Misyonumuz

Ülkemizde ve ülkemizin dahil olduğu çevre bölgelerde (Orta Doğu, Afrika, Orta Asya ve Doğu Avrupa) sayısı, şiddeti ve karmaşıklığı giderek artan çatışma ortamında güvenlik güçlerinin görevlerini güven içinde ve etkin olarak yerine getirmeleri ihtiyacı.

Vizyonumuz

Yurt içinde her askeri ve emniyet biriminde Nurol Makina araçlarının olmasını sağlamak,

Yurt dışında ise 20 ülkenin envanterinde 3,000 adetin üzerinde araç olmasını sağlamak.

Değerlerimiz

 

Atatürk ve Vatan Sevgisi

Atatürk’ün bizlere gösterdiği Türk halkının muasır medeniyet seviyesine ulaşılması hedefi yolculuğunda,

NMS olarak çalışmalarımızda bilimi ve aklı referans alırız.

Paydaş Memnuniyeti

Tedarikçilerimizden müşterilerimize kadar tüm paydaşlarımızın NMS ile çalışarak;

Adil bir mali bedel karşılığında iyi bir ürün ve hizmet aldıklarının farkında olmalarını NMS ile çalışmış olmaktan memnun olmalarını hedefleriz.

Çalışan Memnuniyeti

Çalışanlarımız, rekabet gücümüzün en değerli parçasıdır.

Dolayısıyla çalışanlarımızın Profesyonel bir çalışma ortamında, yaptıkları işten mutlu olmaları ve NMS ile gurur duymaları, satış/karlılık performansımızın imkan verdiği seviyede maksimum gelir kazanmalarını hedefleriz.

İş Güvenliği ve Çevre

Çalışanlarımızın;

Sağlıklı ve güvenilir ortamda çalışmalarını hedefleriz.

Çalışmalarımızın;

Çevreye zarar vermeyecek şekilde yürütülmesini hedefleriz.

Hayal gücü ve Yaratıcılık

Yüksek rekabet ortamında farklılaşmak için mesleki uzmanlığımızı ve tecrübemizi hayal gücümüz ve yaratıcılığımız ile birleştiririz.

Sürekli İyileşme ve İnovasyon

Yüksek rekabet ortamında sürdürülebilir başarı için ürünlerimizin;

 • Performansını artıracak,
 • Ömür boyu maliyetlerini düşürecek,
 • Teslimat sürelerini kısaltacak

çalışmaları sürekli yaparız.

Teknoloji Kullanımında Öncü

Yüksek rekabet ortamında sürdürülebilir başarı için teknolojik yeniliklerin özgün araç tasarımlarımıza, araç alt sistemlerine ve faydalık yüklere, şirket içi süreçlerimize uygulanmasında öncü olmayı hedefleriz.

 
Nurol Makina ve Sanayi A.Ş.’nin Kalite Prensibi, geliştirdiği ve ürettiği tüm ürünler için sözleşmelerde yer alan gerekleri ve müşteri isteklerini maksimum düzeyde sağlamaktır. Bu temel prensip çerçevesinde sürekli gelişmeye açık olan mevcut Kalite Yönetim Sistemimizin gereklerini titizlikle uygulamak suretiyle güvenilir ve mükemmel ürünü yaratmak, uygunluğunu doğrulamak ve müşteriye sunmak temel amacımızdır.
Loading